/Media/Dcyebtsj/Logo Huisman 70 Jaar

Huisman Etech Experts 70 jaar

Op 1 juni was het zover en mochten we ons 70 jarig jubileum vieren. Een fantastische mijlpaal die een week daarvoor al groots gevierd werd in Inspyrium Cuijk.

1 juni 2025, 15:00

De wortels van Huisman Etech Experts liggen in de uiterwaarden van Deest en Afferden, waar Wim Huisman zeventig jaar geleden begon met niet meer dan een schuur en een brommer. Met kabels om zijn nek reed hij van klus naar klus om steenfabrieken langs de Waal te automatiseren. Zijn vrouw Willy stond vanaf het begin naast hem. Ze was actief betroken bij het bedrijf en hield zich bezig met de administratie. Wat begon als een eenmanszaak groeide al snel uit tot een bloeiend familiebedrijf.

Vandaag de dag telt Huisman Etech Experts zo’n driehonderd medewerkers en vestigingen in Druten, Elst, Buitenkaag en zelfs Monaco. In Elst bevindt zich een gespecialiseerde paneelbouwafdeling. Daar worden besturingspanelen en verdeelinrichtingen gebouwd voor toepassingen in de industrie, maritieme sector, en b.v. utiliteit. We zijn inmiddels uitgegroeid tot een innovatieve totaalpartner in elektrotechniek: van fabriekslijnen tot jachtbouw, hard- en software-engineering, utiliteit, zonnepanelen en accupakketten, beveiligingsinstallaties en ga zo maar door.

Groot feest in Inspyrium Cuijk

Het jubileumfeest vond plaats in het Inspirium in Cuijk, een sfeervolle locatie naast boomkwekerij Ebben. Een prachtige plek, perfect voor zo’n bijzonder moment. Na de ontvangst met koffie en gebak stond de middag in het teken van samenwerking. Alle aanwezigen deden mee aan een groot groepsspel: de Chain Reaction. In teams bouwden iedereen een eigen onderdeel van een enorme kettingreactie. Overal stonden palletboxen vol spullen: skateboards, poppen, gitaren, kabelgoten, kabelhaspels, hout, noem maar op. De feestvierders werden verdeeld in groepen van ca. 10 personen en kregen per groep een vak van 5 bij 5 meter. Iedereen had een eigen rol; van bouwer tot filmer of coördinator. De beweging van het ene vak zette het volgende vak weer in gang. Met als eindresultaat een geweldige chain reaction. Het laatste deel van de kettingreactie zorgde voor een druk op de knop, waarna er een enorm confettikanon afging. Het was fantastisch om te zien wat samenwerking letterlijk in beweging zette!

Na het gezamenlijke diner barstte het avondfeest los. Op het podium werd een speciaal met AI gemaakte film vertoond waarin de geschiedenis van Huisman Etech Experts tot leven kwam. Vervolgens kondigden Rob en Peter Huisman hun zoons, Niels en Jelle, aan als derde generatie binnen het familiebedrijf. Daarna was het tijd voor feest: livemuziek van Wolter Kroes, de Nijmeegse band Jukebox Allstars, een karaoke caravan en volop gezelligheid.

We kijken terug op een geweldige dag. Het jubileumfeest markeerde niet alleen een terugblik, maar vooral een vooruitblik. De derde generatie staat klaar om met frisse ideeën en dezelfde passie de toekomst in te gaan.